MICHAŁ KALITA

Moje przygotowanie zawodowe i doświadczenie: Akademia Pedagogiki Specjalnej – specjalność Psychopedagogiki Kreatywności, wkrótce ukończę wydział Psychologii na tej samej uczelni, specjalność Stosowana Psychologia Społeczna. Prowadzę zajęcia Labo Odkrywcy i Lego Robotyka, przygotowanie przedszkolne dla dzieci od 2 roku życia oraz warsztaty kreatywności i technik efektywnego uczenia dla dzieci z klas I – III.

Moje mocne strony w kontaktach z dziećmi: cierpliwość, dziecięca ciekawość, która nie wygasa, otwartość na pomysły dzieci, poczucie humoru.

W kontaktach z dziećmi pracuje wciąż nad: indywidualnym podejściem do każdego ucznia, tym by za bardzo nie wyręczać dzieci w ich pracach oraz nad formułowaniem myśli w sposób adekwatny do możliwości poznawczych dzieci.

Co jest dla mnie najważniejsze w pracy: by w zabawie jak najwięcej przemycać treści, które będą przydawać się dzieciom w świecie rzeczywistym – przez zabawę do efektywnego funkcjonowania w świecie realnym; rozwijanie konkretnych umiejętności, a na bazie umiejętności wiedzy o tym, co i czego jeszcze można się nauczyć.

Moje pasje: pociąga mnie motoryzacja, w szczególności motocykle oraz tenis stołowy. Dla relaksu lubię również majsterkować.