LABO ODKRYWCY

Labo Odkrywcy to nasz autorski program edukacyjny, w czasie którego dzieci interaktywnie, za pomocą bezpiecznych doświadczeń, odkrywają prawa i zjawiska otaczającego świata oraz w przystępny sposób otrzymują odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania..

Odkrywamy fascynujący świat fizyki i chemii.
Wykonujemy ciekawe i barwne eksperymenty.
Zapamiętujemy przez działanie.
Uczymy logicznego myślenia i szybkiej analizy faktów.

W trakcie zajęć dzieci odkrywają fascynujący świat chemii i fizyki. Wykonując ciekawe i barwne eksperymenty poznają podstawowe zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje w sposób, jaki codziennie obserwują. Dowiadują się m.in. dlaczego pada deszcz, jak powstaje tęcza, czy jak działa parowóz. Tworzą tez chemiczną stację pogody. Oczywiście będzie tez czas na wybuchy, dzieci zbudują swój własny wulkan i gejzer oraz poznają zasady ich działania. Bo na naszych zajęciach dzieci uczą się bawiąc.

W czasie zajęć dzieci zapoznają się również z podstawowymi terminami chemicznymi, odczynnikami, sprzętem i szkłem laboratoryjnym tak, by w przyszłości umiały się z nimi obchodzić w bezpieczny sposób.

Program edukacyjny Labo Odkrywcy został przygotowany w taki sposób, by wszystkie doświadczenia na naszych zajęciach dzieci mogły wykonywać własnoręcznie z pomocą i pod nadzorem odpowiednio przygotowanego pedagoga. W związku z tym w trakcie zajęć dzieci zapamiętują przez działanie, a nie jedynie obserwowanie. Na własnych błędach i sukcesach uczą się roli kolejności zadań, roli dokładnego wykonania każdego kroku ćwiczenia, a również logicznego myślenia i szybkiej analizy faktów.

Nasze zajęcia kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 min. Dzieci współpracują ze sobą w zespołach 2-3 osobowych, a grupa pod opieką nauczyciela nie przekracza 12 osób.

Na zajęciach Labo Odkrywcy dzieci poznają świat 4 zmysłami (wzrokiem, słuchem, dotykiem i węchem), bo wiemy, że tylko taki sposób zdobywania wiedzy jest skuteczny na tym pierwszym etapie nauki.

Jeśli chcesz abyśmy poprowadzili zajęcia w Twojej szkole/przedszkolu, napisz do nas.