O nas

Nasze dzieci codziennie stają przed zadaniami, które wymagają od nich szybkich decyzji. Wielu z nas zastanawia się dlaczego jedni podejmują szybko i do tego trafne decyzje, zaś inni – mimo dostępnych danych – nie mogą się zdecydować.

W życiu często słyszymy, że te umiejętności, to efekt genów, jakie mamy. Prawda tym czasem jest inna – geny pomagają, ale jest cała masa narzędzi, które uczą szybkiego, logicznego myślenia. Narzędzi, których wykorzystywanie, czy to w szkole, czy to w zabawie, czy później w dorosłym życiu – zwiększają szansę naszych pociech na sukces.

Labolo® powstało, by uczyć dzieci logicznego myślenia, szybkiej analizy faktów, myślenia poza schematami, świadomego obchodzenia pułapek myślowych, w jakie wpada nasz mózg.

Stworzyliśmy Laboratorium Logicznego Myślenia, gdyż zależy nam by dzieci, które do nas przyjdą nie tylko poznawały teorię, ale przede wszystkim bardzo dużo próbowały, trenowały, poznawały, same często wpadały w pułapki myślenia, by nauczyć się z ich szybko wychodzić, a w przyszłości je omijać.

Aby zagwarantować wysoką jakość i efektywność naszych zajęć zaprosiliśmy do współpracy doświadczonych nauczycieli oraz wykładowców matematyki, fizyki i chemii oraz ekspertów w zakresie psychologii dziecięcej, którzy uczestniczyli w tworzeniu naszych programów szkoleniowych.

Nasze zajęcia rozwijają również umiejętności pracy grupowej oraz uczą budowania rozwiązań także na pomysłach i poprzez obserwację działań innych uczestników zajęć.

Nasi nauczyciele każdorazowo sprawdzają zakres zrozumienia wiedzy, zakres jej opanowania, a co najważniejsze – również zakres zainteresowania nią. Naszym celem jest, by dzieci opuszczające zajęcia doskonale wiedziały co zrobiły, dlaczego oraz jak pozyskaną wiedzę mogą wykorzystywać w swoim codziennym życiu.