WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLI

LABO ODKRYWCY DLA PRZEDSZKOLI

Warsztaty edukacyjne dla przedszkoli „Labo Odkrywcy ” zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 3-6 lat. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w każdej grupie wiekowej i trwają około 30 min. Warsztaty są prowadzone w formie pokazu.

W trakcie zajęć dzieci odkrywają fascynujący świat chemii i fizyki. Poznają ciekawe i barwne eksperymenty, oraz podstawowe zjawiska, które sprawiają, że nasz świat wygląda i funkcjonuje w sposób, jaki codziennie obserwują. Dowiadują się m.in. dlaczego pada deszcz, jak powstaje tęcza, czy jak działa parowóz. Tworzą tez chemiczną stację pogody. Oczywiście będzie tez czas na wybuchy wulkanu, czy gejzer. Dzieci poznają również zasady ich działania. Na naszych zajęciach dzieci uczą się bawiąc.
Program powstał przy współpracy chemików i nauczycieli nauczania początkowego, co powoduje, ze jest on dostosowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest 4 letni. Tak aby dziecko, które zaczyna edukację przedszkolną co miesiąc przez cztery lata poznawało inny temat.

Na zajęciach Labo Odkrywcy dzieci poznają świat 4 zmysłami (wzrokiem, słuchem, dotykiem i węchem), bo wiemy, że tylko taki sposób zdobywania wiedzy jest skuteczny na tym pierwszym etapie nauki.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA WARSZTATY:

CZEKOLADOWE warsztat 45 minut dla grupy. Na warsztatach dzieci poznają historię czekolady, degustują:), tworzą też swoją tabliczkę czekolady, którą otrzymują po warsztatach.

MYDELNICZE warsztaty 45 minut dla grupy. Dzieci dowiadują się jak można stworzyć mydło i każde z dzieci robi swoje własne kolorowe, pachnące, mydełko.

ŚWIECE ŻELOWE warsztaty 45 minut, na warsztatach każde dziecko robi świecę według własnego projektu. Uczestnicy wybierają formy, kolorowe dodatki i pakują świece w ozdobny papier i zabierają do domu.

NA ZAJĘCIA czekoladowe, mydelnicze i świece przyjeżdżamy do minimum 50 dzieci.

Jeśli chcesz abyśmy poprowadzili zajęcia w Twoim przedszkolu, napisz do nas info@labolo.pl.