WARSZTATY DLA SZKÓŁ

 ZAJĘCIA REALIZUJEMY NA MIEJSCU U PAŃSTWA W PLACÓWCE.

LABO ODKRYWCY DLA KLAS 0 – 6 (45 minut)

Labo Odkrywcy to nasz autorski program edukacyjny, w czasie którego dzieci za pomocą bezpiecznych doświadczeń, odkrywają prawa i zjawiska otaczającego świata oraz w przystępny sposób otrzymują odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania.

Odkrywamy fascynujący świat fizyki i chemii.
Wykonujemy ciekawe i barwne eksperymenty.
Zapamiętujemy przez działanie.
Uczymy logicznego myślenia i szybkiej analizy faktów.

ZAJĘCIA LABORATORYJNE DLA KLAS 7 – 8 (90MINUT)

Zajęcia laboratoryjne stworzone pod kątem podstawy programowej z chemii, stanowią uzupełnienie oraz rozszerzenie materiału realizowanego na lekcjach. Zajęcia obejmują cykl do 10 zajęć w roku (czyli łącznie 20 tematów) i mają charakter warsztatowy. Uczniowie większość eksperymentów wykonują samodzielnie ucząc się bezpiecznej pracy z odczynnikami i sprzętem laboratoryjnym.

Lekcje Labolo w atrakcyjny sposób pozwalają zrozumieć zjawiska w otaczającym nas świecie. Uczniowie z uśmiechem na ustach poznają tajniki chemii. Nie zapominamy jednak o merytorycznym aspekcie naszych zajęć, uczniowie bowiem pod czujnym okiem naszych pedagogów uczą się prawidłowego planowania doświadczeń, zapisywania odpowiednich obserwacji oraz wyciągania wniosków.

ROBOTYKA 0 – 5kl (60 – 90 minut zależnie od klocków/wieku dzieci)

Podczas zajęć dzieci poznają otaczający ich świat maszyn i urządzeń, przez co staje się on bardziej zrozumiały. Uczestnicy tego programu mają okazję nabyć nowe umiejętności i poznać podstawowe pojęcia z zakresu robotyki i automatyki, ale także matematyki i informatyki.

Wybór zestawów edukacyjnych zależy od wieku i możliwości dzieci.
Zajęcia dla grupy do 12 osób (podział klasy lub dwóch prowadzących).
Poznawanie świata maszyn i urządzeń .
Poznawanie pojęć z zakresu robotyki, matematyki, informatyki.

CZEKOLADOWE warsztaty dla klas 0 – 345 minut. Na warsztatach dzieci poznają historię czekolady, degustują:), tworzą też swoją tabliczkę czekolady, którą otrzymują po warsztatach.

MYDELNICZE  warsztaty dla klas 0 – 345 minut. Dzieci dowiadują się jak można stworzyć mydło i każde z dzieci robi swoje własne kolorowe, pachnące, mydełko.

ŚWIECE ŻELOWE warsztaty dla klas 0 – 345 minut. Na warsztatach każde dziecko robi świecę według własnego projektu. Uczestnicy wybierają formy, kolorowe dodatki i pakują świece w ozdobny papier i zabierają do domu.

NA ZAJĘCIA czekoladowe, mydelnicze i świece przyjeżdżamy do minimum 50 dzieci.